• Palvelut
  • Hakemisto
  • A
  • B
  • E
  • F
  • H
  • I
  • J
  • K
  • L
  • M
  • N
  • O
  • P
  • R
  • S
  • T
  • U
  • V
  • W
  • V
  • Y
  • Ä
Perhe- ja sosiaalipalvelut
RoVaKan hallitus

Rovaniemen Vammais- ja Kansanterveysjärjestö ry
rovaniemi.fi/rovaka

H A L L I T U S   2 0 1 8

Toimiaika
2018-19 Juho Hiltunen, puheenjohtaja
Rovaniemen näkövammaiset 
040 77 30 352
juho.hiltunen@gmx.com

2018-19 Tarja Hänninen, varapuheenjohtaja
Rovaniemen Invalidit ry
0400 843 514
tarja.hanninen@pp3.inet.fi  

2018 Minna Puustinen, jäsen
Lapin neuroyhdistys ry
040 519 8060
minna.puustinen3@gmail.com 

Hilkka Kangas, varajäsen
Pohjois-Suomen Syöpäyhdistys 
040 824 9079
hilikanposti@gmail.com

2018 Pauli Niemelä, jäsen
Rovaniemen Reumayhdistys ry
0400 949 070
paulinieme@gmail.com

Minna Muukkonen, varajäsen
Rovaniemen Invalidit ry
040 411 1068
minna.muukkonen1@gmail.com

2018 Seija Nikumaa, jäsen
Lapin läänin Lihastautiyhdistys ry
040 562 6848
seija.nikumaa@pp.inet.fi

Juhani Körkkö, varajäsen
Rovaniemen Parkinson kerho
040 356 8673
juhani.korkko@pp.inet.fi

2018-19 Riitta Hautaniemi, jäsen
Rovaniemen keliakiayhdistys ry
040 5616 287
riitta.hautaniemi@pp2.inet.fi

Anneli Ylilokka, varajäsen
Lapin aivoyhdistys ry
044 074 7256
ylilokka@luukku.com

2018-19 Jukka Siltanen, jäsen
Rovaniemen Kehitysvammaisten Tuki ry
040 555 1627
jukka.siltanen@pp1.inet.fi 

Olavi Leinonen, varajäsen
Lapin munuais- ja maksayhdistys ry
040 56 11 293
oleinonen47@gmail.com

2018-19 Pertti Ollonen, jäsen
Lapin CP-yhdistys ry
040 538 4319
ollonen.pertti@gmail.com  

Anneli Sundström, varajäsen
Lapin Muistiyhdistys ry
040 514 6087
a.sundstrom@luukku.com

 

Kalenteri
Calendar
Title and navigation
Title and navigation
<<<heinäkuu 2018><<
heinäkuu 2018
xmtktpls
26      1
272345678
289101112131415
2916171819202122
3023242526272829
313031